Konyhai páraelszívókhoz, szagelszívókhoz gyári szűrőket, aktívszénszűrőket, papírszűrőket, fémszűrő rácsokat, vágható szűrőket, finomszűrőket keres? Töltse ki az alábbi űrlapot, és mi megkeressük önnek az elszívójához tartozó szűrőt.
cforms contact form by delicious:days
Tanácsok tisztításhoz, cseréhez: A használat gyakoriságától függően legalább fél évente minden konyhai páraelszívót ki kell tisztítani, különben egyre gyengébben fog teljesíteni. A konyhai sütés-főzés nemcsak a gőz fejlődésével, és kellemetlen ételszagokkal, hanem zsírlerakódásokkal is jár. Ez a ragadós zsírréteg az elszívók alsó felületein rakódik le, és elősegíti a por és egyéb káros anyagok, baktériumok megtelepedését az elszennyeződött felületeken. Ezt a réteget megtaláljuk a konyhaszekrények tetején, és minden tűzhelyhez közel eső tárgyon amit nem takarítunk rendszeresen. A zsírlerakódás folyamatos növekedése egyre jobban rontja az elszívóba épített szűrő hatásfokát.
Ezért szükséges az elszívók rendszeres és alapos takarítása, ami különösen a készülék különféle szűrőegységeinél nagyon fontos. A konyhai elszívókba eltérő anyagú zsírfogó szűrők vannak. Az egyszerűbb készülékekben papírszűrőket alkalmaznak zsírfogóként, amelyek eldobhatóak, tisztításuk nem lehetséges, a helyükre új, a régivel azonos anyagú szűrőpapírból leszabott darabokat kell tenni.
A műanyagpaplanos szűrőket nem kell cserélni, viszont alaposan ki kell tisztítani. Előbb forró vízben áztassuk a szűrőrostok közé rakódott koszt, majd öblítésük ki, aztán többször erős zsíroldós meleg vízben mossuk ki a paplanból az összes szennyeződést. A szűrőpaplan akkor tiszta, ha a mosóvíz nem színeződik el. Szárítás után, amegtsisztított armatúrába éve újra használható.
Zsírfogóként gyakran alkalmaznak a gyártók fémrácsokat is. Ezek letisztítása kényesebb művelet az előzőknél, mert a nyílásokat a belső oldalukra feltapad szennyeződések leszűkítik, és eltávolításuk jóval alaposabb előáztatást, majd átkefélést igényel. A nyílásokatelég nehéz megtisztítani a zsírlerakódástól. A rácsra szivaccsal felvitt erős tisztítószer habja hatékonyan lazítja fel a lerakódott szennyet, amit erős forró vízsugárral, lágyan kefélve már könnyebb eltávolítani. Az erősen elszennyeződött zsírfogó rácsoknál ezt a műveletet addig ismételjük, amíg a rács teljesen tiszta nem lesz. A nem kellően tiszta rács ugyanis majd hamarabb fog elszennyeződni.
A fémrácsok egyébként a mosogatógépben is tisztíthatók, ami jelentősen megkönnyíti a tisztítási folyamatot, ám lehet, hogy a nagyon elszennyezetteket még a gépben is többször kell átmosni. A tiszta fém zsírfogó-rácsot is csak a zsíroldószeres vízzel teljesen letakarított és szárazra törölt elszívóba helyezzük vissza. Ha a fémszűrő mégis cserére szorulna, akkor csak az adott típushoz valót szerezzünk be, ami garantáltan csereszabatos a régi szűrővel.
A legtöbb konyhai elszívóba aktívszenes betét is tehető. Ennek szerepe nem szabadba kivezetett, hanem a belső keringetésű elszívóknál jelentős, feladata ugyanis a kellemetlen szagok semlegesítése. Az aktívszenes betét mindenkor külön tartozék, és abszolút típusfüggő. Aktivitása fokozatosan csökken, kb. 3-6 hónap az élettartama, ám az aktívszenes töltet hatékonyságának csökkenése egyáltalán nem befolyásolja a készülék légszállítási teljesítményét, mivel a zsírfogó szűrőn át beszívott levegő már szinte alig szennyezheti el ezt a szűrőegységet. A már hatástalan aktívszenes betétet nem lehet felújítani, ezeket mindenkor az eredetivel azonosra kell kicserélni, amit a szaküzletekben vagy internetes szagelszívóbetét shopban lehet beszerezni.